Sosialidemokraattien ehdokkaat kunnallisiin luottamuspaikkoihin 2017-2021

Ajankohtaista

Vantaan Demareiden Kunnallisjärjestö kokousti tiistaina 6.6.2017 ja päätti sosialidemokraattien ehdokkaat kunnallisiin luottamuspaikkoihin 2017-2021. Vantaan uusi valtuusto päättää valinnat kokouksessaan 12.6.2017. Esitys löytyy myös täältä esitys luottamuspaikoille 2017

ESITYS Sosialidemokraattien ehdokkaat kunnallisiin luottamuspaikkoihin kaudelle 2017-2021

Kaupunginvaltuusto pj

Puheenjohtaja                      Lindtman Antti

Keskusvaalilautakunta 1.vpj

Varapuheenjohtaja              Päivinen Tiina

Varajäsen

Salasto Riitta

Tarkastuslautakunta 3+3

Eklund Tarja

Eskelinen Jarno

Kaukola Ulla

Varajäsen

Kaupunginhallitus, vpj 4+4

Bruun Susanna

Abdi Faysal

Puoskari Pentti

Tahvanainen Säde

Varajäsen:

Hämäläinen Anu

Kähkönen Osmo

Särkelä Jussi

Nieminen Irja

Varapuheenjohtaja              Tahvanainen Säde

Yleisjaosto, pj 3+3

Tahvanainen Säde

Bruun Susanna

Abdi Faysal

Varajäsen

Nieminen Irja

Hämäläinen Anu

Puoskari Pentti

Puheenjohtaja                     Tahvanainen Säde

Opetuslautakunta, vpj 4+4

Kaukola Ulla

Sainio Jari

Sodhi Ranbir

Issaou Naima

Varajäsen

Haapalainen Tuija

Kähärä Kaarlo

Viksten Tony

Salminen Helvi

Varapuheenjohtaja              Kaukola Ulla

Ruotsinkielinen jaosto, vpj 2+2

Markelin Hans

Nurmi-Kokko Tiina

Varajäsen

Viksten Tony

Cedercreutz-Pesonen Madeleine

Varapuheenjohtaja              Markelin Hans

Yksilöasioiden jaosto pj 2+2

Sainio Jari

Salminen Helvi

Varajäsen

Kähärä Kaarlo

Issaou Naima

Puheenjohtaja                      Sainio Jari

Vapaa-ajan lautakunta pj 5+5

Kähärä Sirkka-Liisa

Heiskanen Jaana

Heinonen Sauli

Lindblad-Palo Salla

Riikonen Jyrki

Varajäsen

Pihonen-Randla Marjut

Pasanen Alisa

Grundström Henri

Hynninen Mari

Hokkanen Kari

Puheenjohtaja                      Kähärä Sirkka-Liisa

Sosiaali- ja terveyslautakunta pj, 4+4

Ibrahim Aadan

Välimäki Kari

Letto Pirkko

Ayub Saba

Varajäsen:

Nieminen Miikku

Nokkala Jorma

Pitkänen Eeva

Laaksonen Sirkka

Puheenjohtaja                      Pirkko Letto

Jaosto

Nieminen Miikku

Ayub Saba

Varajäsen

Nokkala Jorma

Pitkänen Eeva

Varapuheenjohtaja              Nieminen Miikku

Kaupunkisuunnittelulautakunta, pj 5+5

Eklund Tarja

Merelä Mikko

Räsänen Minna

Ala-Kapee-Hakulinen Pirjo

Kärkkäinen Hannu

Varajäsen

Puurtinen Taru

Mäntynen Taisto

Pokkinen Terhi

Uskola Nina

Forsberg Magnus

Puheenjohtaja                      Ala-Kapee-Hakulinen Pirjo

Rak.lupajaosto, vpj 2+2

Eklund Tarja

Kärkkäinen Hannu

Varajäsen

Uskola Nina

Merelä Mikko

Varapuheenjohtaja              Eklund Tarja

Tekninen lautakunta 4+4

Laakso Päivi

Koskelin Kia

Lopperi Kari

Eskelinen Jarno

Varajäsen

Päivinen Tiina Maria

Mäkinen Virpi

Tuppurainen Marko

Heinonen Pertti

Yksityistiejaosto, pj 2+2

Lopperi Kari

Päivinen Tiina Maria

Varajäsen

Heinonen Pertti

Koskelin Kia

Puheenjohtaja                      Lopperi Kari

Ympäristölautakunta, vpj 4+4

Kiljunen Kimmo

Pääsukene Sonja

Salasto Riitta

Mölsä Jukka

Varajäsen

Hilden Joni

Pääkkönen Taru

Kallionkanerva Marjo

Suvensalmi Jouko

Varapuheenjohtaja              Mölsä Jukka

Keski-Uudenmaan Pelastustoimen johtokunta 1

Puheenjohtajaksi Kostamo Miika

Varahenkilö

Issaou Naima

Vantaan suun ja terveyden huollon liikelaitoksen johtokunta, pj 2+2

Heikkonen Raija

Hilden Joni

Varajäsen

Kopra Ulla-Maija

Hokkanen Kari

Puheenjohtaja                      Heikkonen Raija

Vantaan työterveyden johtokunta, vpj 2+2

Toivonen Teija

Hiltunen Risto

Varajäsen

Lehtonen Maarit

Heinonen Sauli

Varapuheenjohtaja              Hiltunen Risto

Käräjäoikeuden lautamiehet 16

Snygg Sari

Liimatainen Reijo

Eklund Kalle

Koivula Hanna

Meskanen Vesa-Pekka

Kaitosuo Jari

Leppäkoski Paula

Juntunen Markku

Kosonen-Laakkonen Päivi

Pesonen Eki

Päivinen Tiina Maria

Lahdensuu Juha

Loppukaarre Jukka-Pekka

Saastamoinen Pekka

Nieminen Irja

Rinne Sari

Uskotut miehet kiinteistötoimituksessa, 6

Rahkala Ville

Hakanen Tero

Pyykkö Katri

Peltonen Varpu

Lopperi Kari

Tuppurainen Marko

I-U poliisilaitoksen toimialueen kuntien poliisin neuvottelukunta, vpj 1+1

Salminen Helvi

Varajäsen

Arlin Tiina

Varapuheenjohtaja              Salminen Helvi

HUS valtuusto

Välimäki Kari

Varajäsen

Hynninen Mari

Uudenmaan liiton kuntien edustajainkokous 2017 1

Kähärä Sirkka-Liisa

Varajäsen

Kaukola Ulla

Kuntapäivät

Esitys 6.6. kokoukseen

Sydkustens landskapsförbund r.f-nimisen maakuntaliiton liittokokousedustajat, 2+2

Nylund Sven-Erik

Cedercreutz-Pesonen Madeleine

Varajäsen

Kumlin Stig

Forsman Ulf

Tiedekeskussäätiön valtuuskunta 4

Jääskeläinen Kirsi

Peltonen Varpu

Sipiläinen Heikki

Kähärä Kaarlo