Vantaalta valitaan 14 puoluekokousedustajaa SDP:n 44. puoluekokoukseen

Etusivu

SDP:n 44. puoluekokous pidetään Seinäjoella 8.–10.5. 2014. Kokoukseen osallistuu 500 äänioikeutettua kokousedustajaa valitsemaan SDP:n puoluejohtoa ja käsittelemään 203 aloitetta, joista 23 uusmaalaisten tekemää.

Uudenmaan alueen puoluekokousedustajat (62 henkilöä) puoluekokoukseen valitaan jäsenäänestyksessä. Uusmaalaiset puolueosastot ja valitsijayhdistykset asettivat jäsenvaaliin tammikuun 2014 loppuun mennessä yhteensä 150 ehdokasta. Ehdokasmäärän perusteella jäsenvaali puoluekokousedustajista järjestetään Uudenmaan kaikissa vaaliyhtymissä. Äänestys käydään viidessä vaaliyhtymässä: Vantaa (valitaan 14), Espoo-Kauniainen (10), Keski-Uusimaa (17), Länsi-Uusimaa (13) ja Itä-Uusimaa (8).

Postiäänestysaika alkaa 28.2.2014 ja päättyy 14.3.2014 kello 16, johon mennessä palautuskuorten on oltava piiritoimistossa. Postiäänestystä edeltävän nettiäänestyksen ajankohta on 10.2–16.2.2014. Nettiäänestyksestä menee tieto kaikille jäsenrekisteriin sähköpostinsa ilmoittaneille jäsenille. Nettiäänestys alkaa 10.2.2014 klo 10, jolloin aiheesta lähetetään oma viestinsä.

Vaaliyhtymä I Vantaa

nimi Sähköposti puolueosasto

2 Abdi Faysal faysal.yuusuf@gmail.com
Koivukylän Sosialid.
3 Ala-Kapee-Hakulinen Pirjo pirjo.alakapee@gmail.com
Koivukylän Sosialid.
4 Eklund Tarja tarja.eklund@kolumbus.fi
Itä-Hakkilan Sosialid.
5 Eronen Janne janne1616@hotmail.com
Korson Sos.dem. Ty
6 Eskelinen Juha eskelinenjuha@hotmail.com
Keski-Vantaan Sosialid.
7 Häkkinen Juha juhaphakkinen@gmail.com
Koivukylän Sosialid.
8 Hämäläinen Anu anu.hamalainen@Talentia.fi
Kivistön ja Seutulan Sosialid.
9 Ihalainen Tuija tuija.ihalainen@gmail.com
Etelä-Vantaan Sosialid.
10 Jääskeläinen Markku J jaaskelainen.markku.j@gmail.com
Tikkurilan Ty
11 Kammonen Viljami viljami.kammonen@eduskunta.fi
Koivukylän Sosialid.
12 Kuntsi Emma emmakuntsi@gmail.com
Länsimäki-Rajakylän Sosialid.
13 Kähärä Juha juha.kahara@proliitto.fi
Koivukylän Sosialid.
14 Kähärä Kaarlo kaarlo.kahara@gmail.com
Koivukylän Sosialid.
15 Kähärä Sirkka-Liisa sirkka-liisa.kahara@vantaa.fi
Koivukylän Sosialid.
16 Lehto-Häggroth Elina elina.lehto-haggroth@vantaa.fi
Tikkurilan Ty
17 Lepomäki Kai kai.lepomaki@metalliliitto.fi
Koivukylän Sosialid.
18 Lopperi Kari kari.lopperi@mediataju.fi
Koivukylän Sosialid.
19 Manninen Tarmo tarmo.manninen@uta.fi
Martinlaakson Sosialid.
20 Merelä Mikko miccco@hotmail.com
Korson Sos.dem. Ty
21 Mäntynen Taisto taisto.mantynen@luukku.com
Hakunilan Sosialid.
22 Niemi-Saari Mari mari.niemisaari@gmail.com
Tikkurilan Ty
23 Oksa Petteri petteri.oksa@jhl.fi
Korson Sos.dem. Ty
24 Pesonen Tarja tarjari@hotmail.com
Rekolan Ty
25 Pokki Väinö vaino.pokki@hotmail.com
Simonkylän Sos.dem.Kilta
26 Päivinen Tiina-Maaria tiinamaariapaivinen@gmail.com
Martinlaakson Sosialid.
27 Raatesalmi-Salonen Terhi terhi.raatesalmi@luukku.com
Tikkurilan Ty
28 Ranto Esko esko.ranto@demari.fi
Korson Sos.dem. Ty
29 Rinne Sari rinnesari71@gmail.com
Koivukylän Sosialid.
30 Ruotsalainen Ville wilimaan89@hotmail.com
Länsimäki-Rajakylän Sosialid.
31 Räsänen Minna minna.rasanen@selry.fi
Tikkurilan Ty
32 Salminen Helvi helvi.salminen@saunalahti.fi
Martinlaakson Sosialid.
33 Sodhi Ranbir ranbir.sodhi@vantaa.fi
Tikkurilan Ty
34 Stark Seppo seppo.stark@heureka.fi
Friherrsin Sosialid.
35 Stevander Terhi terhi.stevander@hotmail.com
Korson Sos.dem. Ty
36 Tamminen Risto risto.tamminen@proliitto.fi
Tikkurilan Ty
37 Vuorenmaa Erkki erkki.vuorenmaa@gmail.com
Länsimäki-Rajakylän Sosialid.
38 Väänänen Pirjo pirjo.vaananen@sak.fi
Länsimäki-Rajakylän Sosialid.

Kommentoi